Gdzie na kawę na warszawskiej Pradze?

Gdzie na kawę na warszawskiej Pradze?

Warszawa pachnie kawą coraz mocniej. Nie wystarcza już Warszawie tradycyjne latte czy cappuccino. Warszawiacy coraz częściej sięgają po alternatywy: drip, chemex czy aeropress, szukają nowości, gonią światowe trendy. Chętniej biorą też kawę na wynos i śpieszą przez miasto. Sprawdziłam dla Was co w kawie piszczy po Praskiej stronie Warszawy.

Hałas Vinyl + Coffee

Hałas Vinyl + Coffee to niewątpliwie jedno z ciekawszych miejsc po prawej stronie Wisły. Hałas jest już dawno znany mieszkańcom Pragi Północ, teraz ma pewną szansę zaprzyjaźnić się z kawoszami z Saskiej Kępy. Kawiarnię znajdziecie na zbiegu ulic Elsnerskiej i Lipskiej, dość blisko Stadionu Narodowego, a starszy punkt na Jagiellońskiej w pobliżu Dworca Warszawa Wileńska. Kawiarnia na Saskiej Kępie jest większa i bogatsza w rośliny, punkt przy „Wileniaku” to spokojny maleńki punkt, w którym są raptem 3 stoliki. Każdy z nich ma w sobie coś.

W Hałasie czeka na Was oczywiście kawa, przede wszystkim czarna i przede wszystkim alternatywna, czyli nie parzona w ekspresie. Do wyboru mamy ziarna z Nikaragui, Kenii czy Gwatemali. Dostaniemy też tutaj cold brew, czyli kawę parzoną na zimno. Do kawy polecam ciasto drożdżowe z migdałowym wypełnieniem. Palce lizać!

Co poza kawą? Winyle 🙂 Hałas sprzedaje bowiem nowe płyty winylowe.

Brakowało mi takiego punktu w tej części Warszawy.  Nie znajdziemy tu może w ofercie latte czy cappuccino, ale dla wielbicieli czarnej kawy i tych, dla których kawa to codzienny mały rytuał Hałas może stać się małą świątynią.

Hałas Vinyl + Coffee:

PN- PT

9:00 – 18:00

SOB – ND

11:00 – 18:00

Elsterska 10,

03-907 Warszawa

Jagiellońska 30,

03-719 Warszawa

Unique Choice

Unique Choice to kawiarnia u mnie po sąsiedzku. Znajduję się w jednym z lokali na osiedlu Kolorowy Gocław przy ulicy Międzyborskiej. Lokalizacja nie jest może „topowa”, ale kawa broni się sama. Nie zawaham się napisać, że parzą tu jedną z lepszych kaw nie tylko po tej stronie Wisły, ale również w całej Warszawie. Wpadajcie, bo naprawdę warto. Tym bardziej, że w okolicy jest urocze jeziorko Balaton.

Unique Choice to też manufakturowa palarnia kawy i można kupić u nich ziarna z rożnych stron świata. Polecam szczególnie Tanzanię i Kolumbię oraz nietuzinkowe mieszanki sezonowe.

Poza kawą tradycyjną i alternatywną czeka tu na nas również herbata, pyszne lody rzemieślnicze, ciasta i koktajle. Na miejscu kupimy też akcesoria kawowe.

Na szybie znajduje się napis: Lubimy kawę, lubimy Ciebie! Zza szyby widać jedną z praskich kapliczek. Bardzo temu miejscu kibicuję i z radością obserwuję, jak staje się coraz bardziej popularne.

Unique Choice:

PN- PT

09:00- 21:30

SOB – ND

09:00 – 21:30

Międzyborska 10A,

04-041 Warszawa

Proces Kawki

Duży plus za przyciągającą nazwę. Proces Kawki znajdziemy przy ulicy Kłopotowskiego, w okolicach Dworca Wileńskiego. To dość duża kawiarnia z ładnym wnętrzem. Proces Kawki serwuje kawę z ziaren ze swojej palarni, parzonych metodami tradycyjnymi oraz alternatywnymi. Dostaniemy tutaj kawy na mleku i oczywiście czarne. Nie brakuje też słodkości, również tych vege czy bezglutenowych. Ofercie znajdziemy też vegeburgery czy wrapy. Możemy stąd też zabrać ulubiony napój na wynos i zwiedzać praskie uliczki.

Na antresoli sporo osób oddaje się lekturze, poza tym są też stoliki na zewnątrz.

Nie próbowałam, ale w lokalu ponoć jest samoobsługowy bar kawowy z akcesoriami do zabaw metodami alternatywnymi. Zbadam sprawę następnym razem.

Proces Kawki:

PN- PT

9.30 – 19:30

SOB – ND

10:00 – 20:00

ul, Księdza Ignacego Kłopotowskiego 23/25,

03-708 Warszawa

U Krawca Cafe

U Krawca Cafe to miejsce można powiedzieć kultowe na Pradze. Znajduje się ono w rejonie Ronda Wiatraczna, przy ul Siennickiej, a dojechać tutaj jest naprawdę łatwo. Kawiarnia ta już od dawna znana jest nie tylko sąsiadom i okolicznym mieszkańcom, jej sława bowiem dobiegła już znacznie dalej. Nie odkrywam tu żadnej Ameryki wspominając o tej kawiarni.

W lokalu, poza oczywiście kawą alternatywną i klasyczną, dostaniemy też różnorodne herbaty, pyszne słodkości oraz kanapki.

Stoliki ustawione są również na zewnątrz. W środku czeka na nas przyjemny wystrój ze starociami takimi jak maszyny do pisania, retro lampki itp. Centralnym punktem tego miejsca jest piec kaflowy. Ja mam do takich rzeczy sentyment, więc spodobało mi się od razu. Bierzcie książkę pod pachę i wpadajcie na kawę.

U Krawca Cafe:

PN- PT

7.30 – 21:30

SOB – ND

09:00 – 21:30

Siennicka 3,

05-077 Warszawa

Żona Krawca

Żona Krawca znajdziemy na ul. Kamionkowskiej w okolicach słynnego SOHO Factory oraz Uniwersytetu SWPS. Studenci znają to miejsce i przychodzą tu grupami. Miejsce to przyciąga też obcokrajowców i nawet  położenie, tak troszkę na uboczu nie przeszkadza w „wiecznym tłoku”. Praktycznie, co chwilkę ktoś wchodzi i wychodzi, niezależnie od pory dnia.

Mnie w Żonie Krawca podoba się oczywiście najbardziej kawa. Mamy tutaj oczywiście klasykę, mamy alternatywy, mamy herbaty, najrozmaitsze słodkości oraz śniadania. Nie są to z pewnością najlepsze śniadania w Warszawie, ale są zupełnie przyzwoite. Fajne są też leżaki na zewnątrz i ogólny klimat.

Trzeba to miejsce po prostu poznać. To zdecydowanie numer jeden w tej części Pragi.

Żona Krawca:

PN – PT

07.30- 21:00

SOB – ND

10.00- 21:00

Kamionkowska 29,

05-077 Warszawa

Z radością stwierdzam, że najlepsze kawiarnie po praskiej stronie Wisły rozłożyły się bardzo sprawiedliwie 🙂 Mamy punkt na Saskiej Kępie, w sercu Gocławia i Grochowa, na Starej Pradze oraz Kamionku. Dla każdego coś dobrego. Chodźcie na kawę na Pragę i napiszcie mi, gdzie według Was była najlepsza, a może znacie jeszcze jakieś fajne miejsca po tej stronie Wisły. Koniecznie dajcie znać w komentarzu!