Leonidas Village Houses – lokalny nocleg na Cyprze

Leonidas Village Houses – lokalny nocleg na Cyprze

Cypr jest jednym z topowych kierunków wczasów All inclusive. Szczególnie ulubili go sobie Polacy, Rosjanie oraz Brytyjczycy. W sumie dość argumentow, by go w ogóle pominąć. Podjęłam się jednak sprawdzenia, czy można na Cyprze znaleźć kliamtyczne miejsca i wertując Booking.com natrafiłam na istną perełkę – Leonidas Village Houses. Nie po drodze mi bowiem z noclegami w tłocznych miejscach, nie szukam zjeżdżalni nad basenem czy dyskotek. Oczywiście zawsze dużo zwiedzamy i kwestia wydawania milionów na nocleg nie ma najnormalniej w świecie sensu. Staram się zawsze wypośrodkować swoje porzeby i znaleźć miejsca, które mają „to coś” w racjonalnej cenie. Taki włąśnie jest obiekt Leonidas Village Houses.

Leonidas Village Houses to kompleks 5 budynków połączonych wspólnym dziedzińcem i basenem. Malownicze położenienie w niewielkiej wsi Gudi zapewni nam niezapomniane widoki na okalające to miejsce góry. Do najbliższego miasta Polis pokonać trzeba będzie ok. 5 km, ale sklep i restauracje znajdują się już znacznie bliżej. Jeśli szukasz kameralnego i spokojnego miejsca z dala od zatłoczonych kurortów to Leonidas VIllage Houses będzie idealne dla Ciebie.

Do posiadłości prowadzi stroma droga, a na wprost wejściowej bramy znajdziemy parking. Jest to dosłownie kawałek przygotowanego w tym celu pobocza. Do Leanidas Village Houses prowadzi drewniana brama, a za nią z pewnością będzą czekać na nas koty. Po przejściu przez wrota zobaczymy kamienny dziedziniec i schody a przy niech donice z roślinami. Po prawej znajduje się pierwszy dom, do reszty oraz basenu doprowadzą nas schody.

Każdy z apartamentów posiada własną werandę z leżakami i stolikiem. W środku każdego znajduje się spora kuchnia z wyposażeniem. Idealne warunki do przygotowania sobie tutaj śniadania i rozpoczęcie nieśpiesznie dnia nad basenem, zanim słońce zaczne niebezpiecznie smażyć. Gospodyni przynosi świeże pomarańcze, a z nich wycisnąć można pyszny sok.  Nie zrobiłam niestety zdjęć wewnątrz, dlatego odsyłam Was na http://www.booking.com/Share-vY54yg

Jedyne o czym należy wspomnieć to, że obiekt nie zapewnia kosmetyków poza mydłem, a poza butelką wody i kilkoma saszetkami rozpuszczalnej kawy nic też na nas nie czeka w kuchni. Nie jest to żadna wada, piszę tylko informacyjnie.

To nocleg, do którego szkoda wpaść tylko na jedną noc, warto zostać na dłużej. Jest to świetna baza wypadowa do zwiedzenia północnej i zachodniej części Republiki Cypru Południowego, w tym Półwyspu Akamas.

W Leonidas Village Houses masz gwarancję, że wypoczniesz, zrelaksujesz się i nacieszysz oczy pięknymi widokami. Zostawiam Wam zdjęcia. Pięknie tam było i chciałam, żeby pozostał po tych wspomnieniech ślad rónież na blogu.