Wschodnia część USA w 2 tygodnie

Wschodnia część USA w 2 tygodnie

Całe życie marzyłeś o wycieczce do USA. Kupiłeś bilety do Nowego Jorku i zastanawiasz się, co teraz. Daję Ci gotowy plan podróży.

Po pierwsze i najważniejsze pamiętajcie, że 2 tygodnie to jednocześnie dużo i mało, i dość i niewystarczająco. Namawiam Was serdecznie przede wszystkim  do otworzenia choćby mapy online i ogarnięcie jej wzrokiem, posprawdzania odległości między punktami i czasu, który będzie potrzebny, żeby się przemieścić miedzy nimi. Nie zmarnujcie wyjazdu do USA i przygotujcie się. Będzie to z całą pewnością jedna z lepszych podróży w Waszym życiu.

Osobiście uważam, że jeśli chcesz kochać NY przeznacz na niego jednorazowo nie więcej niż 10 dni. NY to miasto, które oszałamia, wciska w ziemię. Mnie poruszyła głównie skala – wysokości budynków, ilością ludzi, wielkość porcji jedzenia i hałasem. Jak każde miasto ma swoje problemy cywilizacyjne, te niestety też są tutaj przeskalowane i bardziej widoczne. Nie zrozumcie mnie źle, to miasto, dla którego gotowa jestem rzucić wszystko i lecieć choćby teraz, ale uważam, że trzeba je sobie dawkować, by miłość do niego szybko się nie skończyła.

W tym poście chciałam się jednak skupić na relacji, co poza NYC udało nam się zobaczyć. 2 tygodnie to dość czasu, aby zwiedzić znajdujące się w promieniu do 4 h drogi od NYC – Boston, Waszyngton, Philadelphię i okazało się też wystarczająco dużo, by zobaczyć Wodospad Niagara. Zdecydowanie każde z w/w miast da się zwiedzić w 24 h, to dość czasu na spacer po każdym z nich i zobaczenie rzeczy #mustsee, ale bez oczywiście większego wchodzenia do muzeów i oddalania się od centrum. Zakładając, że chcecie zrobić bardziej szczegółowe zwiedzanie, załóżcie sobie po 48 h.

Nasz plan znajdziecie poniżej. Śmiało możecie z niego ściągnąć swój przepis na podróż.

Dzień 1. Przylot i wyjazd wypożyczonym autem do Bostonu

Dzień 2. Zwiedzanie Bostonu

Dzień 3. Poranny wyjazd do Buffalo, zwiedzanie miasta 

Dzień 4. Wodospad Niagara, droga do Woodbury

Dzień 5. Oddanie auta na lotnisku Newark i dostanie się pociągiem do NYC.

Dzień 6.-11. NYC

Dzień 12. Wizyta w Museum of Modern Art,  podróż do Waszyngtonu autobusem Greyhound

Dzień 13. Zwiedzanie Waszyngtonu, wieczorem podróż do Philadelphii autobusem Greyhound

Dzień 14. Zwiedzanie Philadelphii

Dzień 15. rano powrót do NY autobusem Greyhound,

Dzień 16. Roosvelt Island i tramwaj przy moście Ed Kocha, wieczorem lot powrotny

Szczegóły zwiedzań poszczególnych miast znajdziecie poniżej:

Szczerze muszę siebie pochwalić, bo mój plan okazał się bardzo dobry. W każdym miejscu czekało na nas dużo atrakcji, każda innego innego. Już po 5 pierwszych dniach mieliśmy głowę napakowaną wrażeniami, a cel właściwy, jakim był Nowy Jork, był dopiero przed nami. Mamy wrażenie, że byliśmy w USA 2 miesiące a nie 2 tygodnie.

Właściwie nie zmieniłabym w naszej podróży nic, poza znalezieniem 2 h więcej na zakupy w Woodbury Outlet.